Rólunk
Ismerje meg a Prelife csapatát és küldetését.
Ismerje meg a Prelife csapatát és küldetését.
A meddőség egyre gyakoribb, mert olyan életkorra tolódik ki a gyermekvállalás időpontja, amikor a termékenység már csökken. Magyarországon 150.000 meddő pár él! Bár évente 5000 embrió beültetést végeznek, ebből csak 1500 vezet terhességhez. Ezen segít az általunk kifejlesztett módszer, ami képes molekuláris biológiai módszerekkel jellemezni a méhnyálkahártya állapotát, és az így nyert információval jelentősen javíthatja a beültetés hatékonyságát. Olyan molekuláris biológiai elven működő vizsgálatot dolgoztunk ki, amelynek segítségével az embrió beültetést végző orvos személyre szabhatja a beültetési protokollt.
A cégépítésben célunk megfordítani a fejlesztés irányát. Nem a tudományos eredmények gyakorlati hasznosítása az elsődleges, hanem a klinikai igényekre keresünk megoldásokat.
Szabványosítani és egyszerűsíteni akarjuk a kutatási eredmények hasznosítását. A helyileg elérhető szakértelemre és műszerezettségre építve megfizethető árú, skálázható megoldásokat akarunk kidolgozni. Valamennyi lépésnél, ahol globálisan elérhető brandek léteznek, ezekre fogjuk építeni az innovációnkat akkor is, ha ennél olcsóbb lokális megoldások is elérhetőek. Ez a döntésünk biztosítja, hogy az innovációnk megfelelő minőségben skálázható legyen és globálisan elterjedjen.
Meggyőződésünk, hogy az egészségiparnak ez a viszonylag szűk területe, a meddőségi kezelés tud a legtöbbet profitálni a megközelítésünkből. A mostani tesztünk belépés erre a jól körülhatárolt piacra. Sikeres piacra lépésünk további klinikai problémák gyakorlati megoldását is jelenti a későbbiekben.
Bízunk benne, hogy munkánkat megkoronázzák az újonnan megfogant életek. Egy új élet születése mindennél fontosabb, nem csak a szülők számára, de mindenki számára. Nincs olyan tárgy, élmény, eredmény, egyéni siker, ami egy új élet születését felülmúlhatná.
Alapító, Igazgatótanács tagja, Ügyvezető és Tudományos Igazgató
A Quantbio Kft. és a Prelife projekt alapítója, a Debreceni Egyetem egyetemi adjunktusa, és a Klinikai Genomikai és Személyre szabott Orvoslási Központ laborvezetője.
Végzettségénél fogva orvos, 2006-ban szerezte meg a PhD fokozatát, szakterülete az epigenetika és a klinikai genomika. 25 nemzetközi tudományos publikáció és egy nemzetközi szabadalom társszerzője.